مرد مشهور و قوی ایران، پس از آن که جایگاه رهبر کشور را زیر سوال برد طی حمله ای انتقام جویانه با ضربات پی در پی چاقو به قتل رسید.
  روح اله داداشی پس از جانبداری از یک سوی جدل میان محمود احمدی نژاد و آیت اله علی خامنه ای از طرف گیری خود برگشته بود.

  روح اله داداشی هفته گذشته پس از برخورد با سه مهاجم به ضرب چاقوی آنان کشته شد.

  وی یکی از پشتیبانان برجسته محمود احمدی نژاد بود. مهارت های وی به شدت در رسانه های دولتی به نمایش گذاشته می شد و به ویژه داستان نزدیک شدن وی به رییس جمهور مورد مناقشه سر از نشریات در آورد.

  ایران تابستان گذشته درهای مسابقه «قوی ترین مردان جهان» را در جزیره کیش خود در حاشیه خلیج فارس به روی تمامی شرکت کنندگان از سراسر دنیا باز گذاشت. هنگامی که داداشی برنده شد، رسانه ها از وی به خاطر این که نشان سرافرازی و پیشرفت نظم و انضباط ایران در سال های اخیر بود، داداشی را مورد ستایش قرار دادند.

  ولی روح اله داداشی پس از جانبداری از یکی از طرفین دعوای میان محمود احمدی نژاد و آیت اله علی خامنه ای از جانبداری خود برگشت.

  شاهدان می گویند که آقای داداشی پس از یک تصادف، با سه مرد سرنشین آن خودرو درگیر شده بود. حمله «بروسلی وار» مهاجمین به جنگ ۴۰ دقیقه ای بدل شد و در نهایت با ۵۰ ضربه چاقو به این مرد عضلانی توانستند بر وی برتری یابند. علیرضا اکبرشاهی، فرمانده نیروی پلیس تهران بزرگ گفت: «هر سه نفری که در قتل داداشی مشارکت داشته اند ضمن فرار از پایتخت دستگیر شده اند.»

  جهان نیوز، وب سایت محافظه کار استفاده از خشونت را برای تسویه حساب های سیاسی مایه سوگواری دانست: «اکنون خشونت به بخشی ضروری از فرهنگ ما تبدیل شده که بازتابی از عدم تحملی است که امروزه تمام بنیادهای ما را در می نوردد.» سیاستمداران و روشنفکران ما باید فورا بنشینند و برای این رسم خشم و عدم تحمل راه حلی پایدار بیندیشند.

  گفته می شود که به تازگی با بیان علنی این که پشت تمام فشارها بر روی احمدی نژاد خودِ رهبر است، وی (در واقع) رهبر را «مورد اهانت» قرار داد.

  وی با توصیف رییس جمهور به عنوان قهرمان واقعی ملت، مدال طلای خود را به وی تقدیم کرد.

  شاهدان می گویند که آقای داداشی پس از یک تصادف، با سه مرد سرنشین آن خودرو درگیر شده بود. حمله «بروسلی وار» مهاجمین به جنگ ۴۰ دقیقه ای بدل شد و در نهایت با ۵۰ ضربه چاقو به این مرد عضلانی توانستند بر وی برتری یابند. علیرضا اکبرشاهی، فرمانده نیروی پلیس تهران بزرگ گفت: «هر سه نفری که در قتل داداشی مشارکت داشته اند ضمن فرار از پایتخت دستگیر شده اند.»

  جهان نیوز، وب سایت محافظه کار استفاده از خشونت را برای تسویه حساب های سیاسی مایه سوگواری دانست: «اکنون خشونت به بخشی ضروری از فرهنگ ما تبدیل شده که بازتابی از عدم تحملی است که امروزه تمام بنیادهای ما را در می نوردد.» سیاستمداران و روشنفکران ما باید فورا بنشینند و برای این رسم خشم و عدم تحمل راه حلی پایدار بیندیشند.

  در مسابقات قهرمانی بین المللی سال گذشته که در کیش برگزار شد آقای داداشی پس از پشت سر نهادن دوازده شرکت کننده از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی قوی ترین مرد ایران و آسیا لقب گرفت.

  آقای احمدی نژاد در ماه های اخیر از مجموعه ای از سرزنش های آیت اله خامنه ای رنج برده است. تلاش عریان وی برای اخراج وزیر اطلاعات دولت از جمله این موارد بوده است. پس از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۹، پشتیبانی آیت اله خامنه ای به عنوان یک همپیمان برای حیات احمدی نژاد ضروری بود. گفته می شود که از آن زمان آقای خامنه ای از قدرت گرفتن بیش از اندازه احمدی نژاد می هراسد.

  * از: دامین مک الوری- احمد وحدت / در: دیلی تلگراف

  دسته ها: آرشیوها, اجتماع

  11 ديدگاه

  1. رضا says:

   این حرفا چیه ؟؟
   این دروغ ها رو کی سر هم کرده ؟؟
   روح الله رو توی کرج و بلکه ایران همه میشناسند .. این پهلوون اهل هیچ گروه و دسته سیاسی نبوده و نیست … 50 ضربه چاقو کجا بود ؟؟ 40 دقیقه درگیری کجا بود ؟؟
   روح الله رو در حالی که روی صندلی ماشینش بوده از کنار با کارد و 3 ضربه و در کمتر از 1 دقیقه زدن و فرار کردن …
   تمام ماجرا هم یه درگیری بر سر رانندگی بوده … همین …
   تو را به خدا پشت سر این پسر از این حرفا نزنید ..
   حرمت پهلوونیش رو نگه دارید …
   روح الله روحی داشت مثل یه بچه 5 ساله … اهل هیچی نبود .. ساکت و اروم و دوست داشتنی …
   روحش شاد و یادش گرامی ….

  2. رضا says:

   من هم معتقدم این مقاله رو خیلی سریع پاک کنید.

   50 ضربه چاقو؟
   40 دقیقه مبارزه بروسلی وار؟

   اگه داداشی فقط 5 ثانیه فرصت داشت و قافلگیر نمی شد، هر سه تا مهاجم رو الان خمیر کرده بود. 50 دقیقه مبارزه؟؟؟؟؟؟

   اعتبار خودتون رو از دست میدید با درج این نوع مقالات.

  3. آرش says:

   واقعا امکان اینکه اینهمه کس شعر در یک مقاله نوشته بشه وجود نداشت تا الان که اینو خوندم
   آخه مرتیکه یا زنیکه ای که ایم مقاله رو نوشتی و جرات هم نکردی بگی کی هستی، اگر طرف مخالف خامنه ای بود، قاتلاش دستگیر میشدن؟ اون هم به این سرعت
   پاشو جمعش کن، روزنامه نگاری به تو نیومده

  4. ali says:

   خامنه‌ای تحمل هیچکس را ندارد، خاتمی، رفسنجانی‌، احمدی‌نژاد، موسوی….او حتی قهرمانان ملی‌ مثل این پهلوان را می‌‌کشد، همان طور که تختی را کشتند. شاه رفت و سلطان آمد.

  5. ب.ش says:

   کاملا اغراق شده و نادرست. لطفا سیاست صدا و سیما را در اعلام خبرهایتان بکار نبرید.

  6. غریبه says:

   چرا به جای اشاره به حامعه ای پر از خشونت که سران ان 24 ساعت از رادیو تلویریون خشونت و تهدید و بگیر و به بند ترویج می کنند… خبر چنبن غیرواقعی پخش می کنید. این اقا در درگیری بر سر تصادف اتومبیل بدست یه جوان 18 ساله کشته می شود اونم بر اثر ضربه کاردی که به شاهرگش می خورد…کجا نبرد «بروزعلی« و 40 دقیقه ای و 50 ضربه کنرد….. ایا با این شیوه خود شما هم به این جامعه خشونت بار و مملو از دروغ کمک نمی کنید…

  7. ب says:

   من شخصا خودم زنگ زدم به دیلی تلگراف
   هی تلفن رو به این و اون دادند….. تا میگفتی کدوم آرتیکل ؛ خودسون هم فوری حساب کار دستسون اومد که چه خبطی کرده اند.
   در اینکه ملت ما را این جماعت نطام ولایت فقیه ؛ مریض و بیمار روحی و مهاجم با اورده اند با جنایت های آشکار و پنهان شان که شکی نداریم. اما شما اصحاب قلم خارج نشین چرا لااقل موقع ترجمه هم توجه به اصل خبر یا حقیقت حادثه نمی کنید؟
   با این نوع مطالب احمقانه که دوستان در نطرات سان خبط نگارنده و خلط مبحث را برشمرده اند ؛ فقط آب در آسیاب آخوندها می ریزید که اپوزیسیون خارج از کشور را متهم کنند به بی کفایتی فرهنگی نوشتاری

  8. غریبه says:

   کدام اپوزیسیون کدان کشک…اخر شما چار نفر ادم شارلاتان دروغ گو را می گویید اپوزیسیون خارج کشور..نکند نوریزاده است…یا مچ بند سبز داران امروز که اکثرا شکنجه گران 10 سال قبل هستند نکند مدحی …یا تمام کسانی که وطن که هیچ حاصران زن و فرزند را هم بدهند تا گوشه ای از بی بی سی یا صدای امریکا دست شان بند شود…نه اقای محترم اپوزیسیون یعنی سوریه…نه این ادم های منفعت طلب …برای همینه که ج ج ا… 32 سال مانده و با این به اصطلاخ اپوزیسیون صد سال دیگر هم به ادم خواریش ادامه می دهد…چرا که مردم ایران و قبل از همه این اپوزیسیون خارج فقظ مشتی دریوزه حقیرند …مملکتی که هیچ کس جواب گوی کاری که میکند نیست بهتر از این نمیشه….کسی بیخه سازگارا را نمیگیره که چرا جز بانیان سپاه بودی..نوری زاده مجبور به توضیخ برای گذشته اش نیست…و طبیعتا مدحی هم انقلابی میشه و همانظور که صد ها نفر از قبیل مسعوذ بهنود فرج سرکوهی اقایان فیلم ساز و روزنامه نگار که خودشان پوست مردم را 15 سال کندند..خلاصه وزیر و سفیر و همه همه…می توانند یه دفعه انقلابی بشوند..هیچ کس هم نمی گه اقا شما تا حالا جاسوس و ادم فروش و شکجه گر بودی…ای داد که زمانه ای که غیرت بین این مردم بود سپری شد…وفتی پرویز قلیچ خانی برای یک توبه نامه مجبور شد دم انقلاب اگهی به روزنامه بده و طلب بخشش کنه و بعد هم سال ها پشیمان و ساکت باشد اما حالا طرف جد و ابادش را لو می دهد تا پایش یه خارج می رسد باز زبانش یک متر و انگار نه انگار…..خوب اگر این را می گویید اپوزیسیون…بفرمایید…من که ساعت ها می توانم از این مطالب براتون بنویسم اما هویت تاریخ و حافظه تاریخی ما مخدوشه…

  9. a.a says:

   اگر به مقالات دیگری که از نشریات خارجی ترجمه شده است دقت کنید متوجه می شوید که آنها نیز چون این،همین هذیان ها را در بر دارد! اما اعتراض شما به این مقاله از این بابت است که کاملاً با موضوع آن آشنا هستید! قهرمانی که سال ها از تلویزیون دیده شده و مسابقاتش را پیگیری کرده اید، آری هموطن گرامی! تمام این آسمان ریسمان ها و بلخ و شوشتری که خواندید و خندیدید فقط برای این است که او کمربند قهرمانی اش را به احمدی نژاد تقدیم کرده است آن هم در دوران کوران اغتشاشات خیابانی! اما نویسنده فراموش کرده است که اگر قرار بر متهم نمودن باشد اتفاقاً باید آن طیف سیاسی مدعی تقلب متهم شود چرا که آنها سابقه چنین کاری را نیز داشته اند نمونه حمله به خودروی حسین رضا زاده(دیگر قهرمان جهانی) و حمله به دختر علیرضا افتخاری یا حمله ی افراد ناشناس به پیام فضلی نژاد.

  10. a.a (رژیم دوست) says:

   آقا بنده در کنار نامم علاقه سیاسی خودم را نوشتم(رژیم دوست)!! اما برخی مثل این آقا نیازی نیست چنین کنند چرا که از دو کیلومتری بوی گند “اشرف” بی شرف،این پیر ناموس ِ فاحشه ی هزار دامادِ مزاحمین خلق ما را متوجه امر می نماید! ما نفهمیدیم بالاخره چه می شود که پس از چند ماه “حرکت اشرف نشان جوانان تهرانی” تبدیل به بامبول سبز می شود؟ شما کلاه خودتان را بچسبید که نوری مالکی دارد آواره تان می کند برای ما سوریه و فلان و بهمان مثال نزنید،فروغ جاویدان را به یاد دارید که برادر مسعود(رئیس فرقه تان) چگونه قدیمی ها را به کشتن داد تا حکومتش پا بر جا باشد؟ به جای نوشتن،بروید یک چاله ای چیزی زیر فنس های اشرف بزنید تا بتوانید از آن جهنّم فرار کنید…

  11. a.a says:

   چرا آسمان و ریسمان می بافی همزبان(نه هموطن)گرامی؟ برو سر اصل مطلب و بگو که اپوزیسیون و مخالف یعنی برادر مسعود و خواهر مریم!(به قرینه از سوریه!)

  یک دیدگاه بگذارید